پای هلو

پای هلو | طرز تهیه پای هلو با گردو

پای هلو با گردو و خامه

یکی از لذیذترین کیک هایی که همیشه طرفدارهای زیادی دارد کیک های مخلوط با انواع میوه هاست که معمولا برای میان وعده ها مثل عصرانه، صبحانه و یا در یک جشن تولد ساده تهیه می شود. کیک های میوه ای به خاطر سادگی و روکشی از میوه ها با نام “پای” نیز مشهور هستند. پای هلو با مخلوطی از گردو کیک مناسبی است تا با صرف نمودن زمانی کوتاه به راحتی بتوانید آن را تهیه نمایید.

مواد اولیه برای پای هلو با گردو

9 قاشق غذاخوری کره

1 فنجان شکر

4 عدد هلو ( هر کدام را به 10 یا 12 عدد تفسیم کنید یا برش دهید).

1 عدد تخم مرغ

1/2 فنجان خامه ترش کم چرب

1 فنجان آرد

1/2 قاشق چای خوری پودر کدو تنبل

1/3 فنجان گردو خرد شده

1/2 قاشق چای خوری جوش شیرین

1/4 قاشق چای خوری نمک

خامه در صورت تمایل به مقدار لازم

مراحل تهیه ی کیک هلو با گردو

مرحله ی اول:

در بیشتر مراحل پخت کیک، ابتدا قالب را با کاغذهای چرب و کره آماده می نماییم تا در آخرین مرحله سریعا مواد تهیه شده را داخل قالب بریزیم. این بار هنگام آماده سازی قالب بعد از چرب نمودن کف ظرف مقداری گردو خرد شده (در مراحل بعد به گردو ها نیاز داریم) را داخل قالب کیک می ریزم و برش های هلو را روی آن قرار می دهیم، دقت کنید برش های هلو را باید نزدیک به هم قرار داده و تمام کف ظرف را با آنها پر نمایید.

پای هلو

مرحله ی دوم:

آرد، بکینگ پودر، نمک، شکر و بقیه گردوهای خشک شده را در یک ظرف با یکدیگر مخلوط نمایید.

مرحله ی سوم:

کره و شکر را در یک ظرف دیگر هم می زنیم و دو عدد تخم مرغ را به آنها اضافه می کنیم سپس 1 فنجان خامه ترش را به همراه پودر کدو تنبل اضافه نموده و مواد را خوب مخلوط می کنیم.

چرا از پودر کدو تنبل برای کیک استفاده کرده ایم؟بهترین جایگزین برای مواد نگهدارنده جهت ماندگاری کیک استفاده از پودر کدو تنبل است، این پودر با منشاء طبیعی خود سبب افزایش مدت زمان استفاده از کیک می شود و خاصیت های حسی کیک را حفظ می نماید و مانع از کپک زدن کیک و شیرینی ها می شود.

مرحله ی چهارم:

حالا آرد آماده شده در ظرف قبلی را به مواد کرم شکل حاصل از کره و خامه اضافه می کنیم، سپس تمام مواد را با هم مخلوط می نماییم.

پای هلو

مرحله ی آخر:

کل مواد کرم شکل را داخل قالب از قبل آماده شده می ریزیم و با یک چاقو بزرگ روی آن را صاف می کنیم و در فر یا ماکروویو حداقل به مدت 5 دقیقه قرار می دهیم.کیک را از فر درآورده و روی یک ظرف قرار می دهیم، هلو و گردوهای خرد شده در واقع روی کیک ما هستند که در ابتدا در کف ظرف آن ها را چیده بودیم. پای هلو آماده سرو کردن است.

پای هلو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *