گودبای پمپرز

گودبای پمپرز | چه زمانی برای جشن بای بای پوشک مناسب است

جشن گودبای پمپرز بهانه ای برای لحظاتی شاد در کنار دوستان و فرزندان

همه ما برای فرار از روزمرگی دنبال بهانه ای برای جشن و دورهمی هستیم. اینکه چیزای خاص و خوشمزه بپزیم و یا جشن را با دکور و تم خاصی بگیریم، لذت بخش است. این روزها جشن های عجیبی دیدیم، مثلا بعضی خریدن سگ یا گربه یا تولد حیوانات خانگی شان را جشن میگیرند.حتی روز اول هر فصل با تم و کارهای خاص آن فصل جشن میگیرند. گودبای پمپرز، جشن تاتی، جشن تعیین جنسیت و …

یکی از جشن های جدیدی که رواج بسیاری یافته است، جشن گودبای پمپرز است که به معنی خداحافظ پوشک است. بعضی آن را بای بای پوشک هم می گویند. دوستان و اقوام در این جشن گرد هم می آیند تا علاوه بر گذراندن لحضاتی شاد و به یاد ماندنی والدین کودک اعلام می کنند که فرزندشان از این پس بدون پوشک به زندگی ادامه خواهد داد. در این مطلب علاوه بر اینکه چند ایده جالب برای تم جشن گودبای پمپرز و تزیین جشن خواهید دید، به روش های آشنا کردن کودک با عمل رفتن به توالت خواهیم پرداخت.
تم جشن گودبای پمپرز و حتی کیک آن معمولا به شکل پوشک یا شورت بچه گانه است. ایده های مختلفی برای کیک می توان به کار برد. کیک های تزیینی که از پوشک ساخته شده اند. کیک های خوراکی که روی آن

گودبای پمپرز

قدم اول برای برگزاری جشن گودبای پمپرز

اولین قدم برای گرفتن جشن گودبای پمپرز تعیین زمان درست آن است. پزشکان 24 تا 27 ماه را پیشنهاد می کنند. اما واقعا زمان دقیقی ندارد و نمی توان معیار خاصی برای آن در نظر گرفت. ممکن است کودکی قبل از دو سال و کودک دیگر در 3 سالگی این توانایی را بدست آورد. دقت کنید که به هیچ وجه کودک را تحت فشار نگذارید، استرس ناشی از این فشار می تواند باعث شب ادراری مشکلات عاطفی در کودکان شود.

گودبای پمپرز

چه زمانی مناسب برای آموزش توالت رفتن به کودک است؟

آموزش توالت رفتن در کودکان از زمانی آغاز می شود که کودک آماده باشد. تا 12 ماه اول کودک هیچ کنترلی بر روی گوارش خود و حرکات روده و ماهیچه های مثانه ندارد.
12 تا 20 ماهگی کنترل ناچیزی پیدا می کنند، به طور متوسط در 26 ماهگی توان کنترل ماهیچه های گوارشی خود را بدست می آورند. به خاطر داشته باشید که این آموزش زمان بر است و نمی توان از کودک انتظار داشت سریعا کنترل کند.

علایمی که نشان می دهد کودک آماده آموزش است:

1. توان راه رفتن و یافتن لگن را داشته باشد.
2. توان نشست و برخاست بر روی لگن داشته باشد.
3. قادر به در آوردن و دوباره تن کردن شلوار باشد.
4. هنگاهی که حس ادرار کرد به زبان بیاورد.
5. بتواند از عهده انجام کارهای کوچک برآید، مثلا جابجایی اشیا
6. پوشک را برای چند ساعت کثیف نکند، که نشانه بالارفتن حجم مثانه است.
7. از کثیف بودن پوشک اذیت شود و حس بدی داشته باشد.
8. کنجکاو شود و از رفتار والدین تقلید کند.

هرگز تحت تاثیر حرف دیگران کودک را تحت فشار برای تسریع روند آموزش نگذارید. به یاد داشته باشید لزومی ندارد کودک همه علایم بالا را داشته باشد و این روند کاملا تکاملی است. نیازی نیست که حتما جشم گودبای پمپرز را دقیقا روزی که برای اولین بار پوشک را از کودک گرفتید برگزار کنید. اجازه دهید کودک اعتماد به نفس کافی را داشته باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *