فینگر فود سمبوسه

سمبوسه | طرز تهیه فینگر فود سمبوسه برای تولد

سمبوسه یک میان وعده خوشمزه که تو جشن ها به صورت فینگر فود سرو می شود.

طرز تهیه فینگر فود سمبوسه

مواد لازم :

250      گرم گوشت چرخ کرده

2 عدد    سیب زمینی

1 پیمانه  جعفری

1عدد    پیاز متوسط

نان لواش به میزان لازم

نمک ، فلفل قرمزو فلفل سیاه به میزان لازم

در صورت تمایل  پودر زنجبیل ،فلفل دلمه ای ، قارچ و تخم گشنیز

سمبوسه

 

طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی را پوست کنده نگینی خرد کرده سرخ می کنیم روی آبکش فلزی میریزیم تا روغن اضافی آن کشیده شود(میتوانیم سیب زمینی را به جای سرخ کردن آب پز کنیم بعد به صورت نگینی خرد کنیم) .

پیاز را نگینی کرده سرخ می کنیم.

گوشت چرخ کرده و پیاز سرخ شده را تفت میدهیم جعفری (میتوانیم علاوه بر جعفری از گشنیز مرزه و ترخون و سبزی های معطر دیگر استفاده کنیم) را به آن اضافه کرده تفت می دهیم . در آخر نمک و فلفل وپ ودر زنجبیل وسیب زمینی را یه آن اضافه می کنیم .

مواد داخل سمبوسه

نان لواش را از طول به عرض 6 *15 برای فینگر فود یا 10 *25 سانتی متربستگی به اندازه سمبوسه ای دارد که میخواهید درست کنید به شکل مستطیل برش می زنیم  (میتونیم از نان مخصوص سمبوسه استفاده کنیم) گوشه لواش را تا زده به شکل مثلث در میاریم چند تا که زدیم  به شکل قیف در آوردیم مواد آماده شده را داخل آن میریزیم و قسمت اضافه مونده نان رو داخل نانی که به صورت قیف در آوردیم میذاریم در آخرداخل روغن زیاد  سرخ کرده  و روی آبکش فلزی میذاریم تا روغنش خارج بشه.

 

بستن نان سمبوسه

در عکس زیر بستن نان وقتی از خمیر نان استفاده می کنیم را میبینید.

بستن نان سمبوسه

میتونیم به جای سرخ کردن نانی هایی که مواد سرخ شده درون آن است را توی ساندویچ ساز بذاریم یا نان ها  رو روی سینی فر چیده روی اون کره آب شده بمالیم  و روی آن سیاه دونه بپاشیم وبه مدت 15 دقیقه تو دمای 170 درجه سانتی گراد تو فر بگذاریم .

برای خوشمزه تر شدن می تونیم از قارچ استفاده کنیم ، تخم گشنیز هم خوش عطر میکنه حتما نانی که برای استفاده میکنیم باید نرم باشه.

تارخچه و انواع سمبوسه :

سمبوسه را ابتدا در خراسان بجای سرخ کردن آب پز می کردن ، ولی بعد ها در جنوب و سیستان آن را در روغن سرخ کردند.امروزه یک غذای خوشمزه جنوبی و کشورهای عربی مانند لبنان است که به عنوان میان وعده مصرف مصرف میشود این غذا از سیب زمینی وادویه وسبزیجات تشکیل شده که میتونیم گوشت وپنیر پدتزا و…هم اضافه کنیم .

انواع سمبوسه :

سمبوسه گوشت ، مرغ ، بندری ، سبزیجات ، سمبوسه پیتزایی ، سیب زمینی و سمبوسه اسفناج .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *