رایج ترین خوراکی جشن تولد برای کودکان

فرقی ندارد خوراکی جشن تولد را از بیرون تهیه می کنید یا خودتان در منزل درست می کنید . سعی کنید شام را سبک برگزار کنید. فینگر فودها طرفداران زیادی دارند و تنوع زیادی دارند.در ادامه چند خوراکی جشن تولد که بیشتر استفاده می‌شود را معرفی میکنیم.

اسموتی میوه‌های تازه

اسموتی

اسموتی نوعی نوشیدنی مقوی و بسیارخوب است که کمک می‌ کند تا ولع قبل از گرسنگی شود. به علاوه که با تامین انرژی بدن باعث می شود غذا را آهسته تر میل کنید. با اضافه کردن خامه و بستنی به آن بچه ها مشتاق به خوردن آن می شوند. با این کار نیاز بچه ها به میوه و شیر تامین می شود.

پنکیک یولاف

خوراکی تولد

این خوراکی از غله جو دوسر درست می شود. معمولا برای صبحانه سرو می شود. این پنکیک علاوه بر ظاهر و مزه ی خوب دارای خواص درمانی است. و خیال مادر ها بابت ارزش غذایی را راحت میکند.

چیپس سیب زمینی

خوراکی جشن تولد

بچه ها از هر چیزی بگذرند چیپس سیب زمینی را حتما می خورند . کمی ترئین می تواند هم اشتیاق برای خوردن را افزایش دهد . هم چهره  میز شام جشن تولد را خواستنی تر میکند.

توست فرانسوی

خوراکی جشن تولد

مخلوطی از نان تست خامه عسل تخم مرغ و میوه های مختلف است . که در عین خوشمزگی مقوی هم هست. برای تزئین می توان از موز توت فرنگی و … استفاده کنید.نان تست را به چهار قسمت تقسیم کنید. هم سرو آن راحت است هم مناسب با اشتهای بچه هاست.

دم پخت برنج

خوراکی جشن تولد

دم پخت برنج محبوبیت زیادی بین ایرانی ها دارد. معمولا از عدس لوبیا سبز گوجه ماش و … در پخت آن استفاده می شود. خوبی دم پخت این است که خردسالان به تنهایی می توانند خودشان با قاشق بخورند. برای جذاب کردن آن از نخود فرنگی لوبیا سبز و یا سبزیجاتی مثل جعفری استفاده کنید.