تم تولد

جشن تعیین جنسیت | گودبای پمپرز | جشن تاتی 3 جشن جدید

جشن تعیین جنسیت

به دنیا آمدن فرزند به خصوص فرزند اول برای همه خانواده ­ها اتفاقی ویژه به شمار می رود. در فرهنگ های مختلف، این اتفاق ویژه با رسم و رسوماتی خاص ثبت شده و جشن گرفته می شود. جشن تعیین جنسیت نوزاد یا baby shower که به تازگی در ایران رواج پیدا کرده و خاستگاهی غربی دارد. نوع مدرنی از همین رسومات است. در جشن تعیین جنسیت نه تنها میهمانان بلکه والدین نوزاد هم از جنسیت فرزند خود بی اطلاع هستند . تنها پزشک سونوگرافی و یکی از نزدیکان یا آتلیه برگزار کننده مراسم از جنسیت نوزاد مطلع هستند.

در جشن تعیین جنسیت تزیینات بر اساس دو  رنگ آبی و صورتی که به ترتیب نشانگر فرزند پسر و دختر استفاده می شود. مهمانان پس از مدتی حضور در مهمانی جشن تعیین جنسیت دور والدین کودک جمع می شوند و نوع جنسیت نوزاد که در شکم مادر است به کمک ترکاندن بادکنک و یا رنگ داخل کیکی که توسط والدین برش داده می شود، مشخص خواهد شد.

ایده تم جشن تعیین جنسیت اشکال مختلفی دارد ولی رنگ در آن اغلب صورتی و آبی است.

جشن تعیین جنسیت

گودبای پمپرز

جشن “گودبای پمپرز” یا خدافظی بچه با پوشک جشن دیگری است. که بسیاری از خانواده ها در ایران برای نوزاد خود میگیرند. و به بهانه اینکه فرزندشان  از این به بعد می تواند بدون استفاده از پوشک زندگی اش را ادامه دهد دور هم جمع شده و خوشحالی و پایکوبی می کنند. در این جشن معمولا تمامی تزیینات با تم پوشک طراحی می شود. تا جلوه ای از هدف برگزاری مراسم باشد.

گودبای پمپرز

جشن تاتی

نخستین قدم هایی که کودک به تنهایی در زندگی برمیدارد. برای هر پدر و مادری بسیار مسرت بخش است. بعضی از خانواده ها شادی خود از این اتفاق مبارک را با اطرافیان و نزدیکانشان شریک می شوند. و با جشنی به اسم ” جشن تاتی” این لحظات زیبا را ثبت می کنند. این جشن نیز به تازگی در ایران توسط خانواده ها برگزار می شود. در این جشن تمامی تزیینات به شکل پای کودک و کفش است.

جشن قدم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *