بلک لایت پارتی blacklight party جشنی شاد و رنگارنگ است

بلک لایت چیست؟

لامپ سیاه یا بلک لایت (Blacklight) نوعی نور فرا بنفش است که با چشم قابل رویت نیست و با تابش به مواد خاص و در بیشتر موارد حاوی فسفر باعث تابش آن ها می شود.

لامپ بلک لایت همان لامپ مهتابی است فقط با این تفاوت که در لامپ مهتابی گاز جیوه را در آن پر کرده و با عبور جریان برق از آن امواج فرابنفش تولید می کنند و بوسیله ماده بخصوصی که معمولا به رنگ سفید است. آن امواج را جذب کرده و نوری با حداقل انرژِی تلف شده تولید می کنند. اما در لامپ بلک لایت  آن ماده خاص وجود ندارد و نور فرابنفش به وسایل فلورسنت اطراف آن تابیده و باعث درخشش آن ها میشود.

بلک لایت

کاربردهای بلک لایت

رنگ های بلک لایت تنها زیر تابش نور بلک لایت دیده می شوند و این امر موجب استفاده گسترده در موارد زیر شده است.

 • لامپ بلک لایت ما را یاد چراغ قوه کاراگاهان و بازرسان صحنه قتل می اندازد و که با تابش به محل جرم باعث دیدن جزییات بیشتر می شد.
 • اگر نگاهی به اسکناس ها زیر نور بلک لایت بیندازید متوجه علامت هایی می شوید که چشم قابل رویت نیستند و باعث جلوگیری از جعل اسناد می شوند.
 • یکی از خاصیت های منحصر به فرد نور بلک لایت رد یابی حیوانات در شب توسط ادرار آن ها است که برای این منظور چراغ قوه هایی با نور متمرکز و قوی ساخته شده اند و در بازار موجود هستند.
 • برای دیدن آلودگی ها یی که با چشم قابل رویت نیستند،کافیست در محیط کاملا تاریک به شی مورد نظر مانند فرش نور بلک لایت بتابانیم و چیز هایی را ببینیم که باعث تعجبمان می شود.
 • جشن و شادی با نور بلک لایت و وسایل و لوازم جانبی آن

جشن بلک لایت (بلک لایت پارتی)

برگزاری جشن بلک لایت از جالبترین و بروزترین مهمانی های خانگی است.

در این مهمانی، مهمانان لباس های فلورسنت و لوازم جانبی آن را که در زیر درخشش چراغ های سیاه نورانی می شوند می  بپوشند تا بتوانند یک تجربه رنگارنگ شگفت انگیز ایجاد کنند. ما در این مقاله سعی داریم که یک  مهمانی بلک لایت را برای شما برنامه ریزی کنیم پس  با ما همراه باشید

1- اولین چیزی که در یک مهمانی بلک لایت به ذهن می رسد نور بلک لایت  است. این کار توسط لامپ های بلک لایت ایجاد می شود و به وسایل فلورسنت ، اشیاء و لباس های روشن رنگی تابیده می شود. نکته مهم در نورپردازی تمرکز نور در نقطه ای خاص است که نقطه می تواند استیج ،محل رقص یا محل پزیرایی باشد. این نورپردازی می تواند عروسی شما را به سطح جذاب تری در آخر شب ببرد و محل شادی شما را به گرداب رنگی تبدیل کند. لامپ های بلک لایت در انواع گوناگون برای فروش یا کرایه در دسترس هستند .
بلک لایت

2- دستبند های پلاستیکی که حاوی یک مواد شیمیایی هستند که با خم کردنشان واکنش شیمیایی ایجاد می کنند و باعث می شود ساعت ها تابش کند و جلوه زیبایی به مهمانان و مهمانی شما دهد.

بلک لایت3- دکوراسیون مهمانی خود را با کاغذ های فلورسنت بر چسب گذاری کنید تا تحت تابش نور بلک لایت درخشان شوند و محیط جذابی را برای شما ایجاد کنند.

بلک لایت

بادکنک های بلک لایت جلوه بسیار خاصی به دیزاین جشن خواهد داد. در صورتی که تمایل دارید بادکنک ها شناور باشند میتوان از گاز هلیوم استفاده کرد. یا می توان آن را هوا پر کنید و با استفاده از آموزش های بادکنک آرایی به آنها شکل جذابی دهید.

بلک لایت4- در کنار نور بلک لایت که نور اصلی مهمانی شماست از لامپ های   LED  برای رنگارنگ کردن و استفاده از طیف وسیعی از رنگ استفاده کنید، لامپ های LED  قیمت ارزانی دارند. شما در کنار خرید این لامپ ها می توانید از ریسه ها یی که برای تزیین درخت کریسمس استفاده میشود نیز استفاده کنید.
بلک لایت

5- لوازم جانبی روشن و رنگی مانند عینک های پلاستیکی ، دستبند، حلقه ها ، مهمانی شما را عالی می کند.

بلک لایت

6- از رنگ بلک لایت و همچنین پودر بلک لایت برای نقاشی روی صورت و بدن مهمان ها استفاده کنید و جلوه ای بامزه به مهمانی خود دهید.

بلک لایت

7- از آهنگ های جذاب و هماهنگ با محیط و رقص نور خود استفاده کنید ،از ضرب  آهنگی بالا و پایین استفاده کنید تا در قسمتی از مهمانی به مهمانان خود فرصت استراحت و پذیرایی را بدهید و حتما قبل از شروع مهمانی لیست پخش موسیقی خود را انتخاب کنید.

بلک لایت

8-غذا و نوشیدنی ها را فراموش نکنید. هر مهمانی  نیاز به چیزی برای خوردن و نوشیدن دارد ، مهمانان بعد مدتی فعالیت در نهایت اشتها و تشنگی را تجربه می کنند، بنابراین داشتن غذا و نوشیدنی در دسترس همیشه یک ایده خوب است. بهترین پیشنهاد برای غذا برای مهمانی بلک لایت،فینگرفود است.استفاده از ظروف یکبار مصرف بلک لایت گزینه پیشنهادی ماست.

بلک لایت
نوشیدنی های داخل ظرف هم درخشان به نظر میرسند.

بلک لایت

9- برای دعوت از مهمان های خود می توانیید از چند روش استفاده کنید. اگر مهمانی خودمانی است و تعداد مهمان ها کم است تعداد ان ها را مشخص کرده و از یک هفته قبل با آن ها تماس گرفته و زمان و مکان مهمانی را به آن ها اطلاع دهید و از حضور آن ها مطلع شوید، تا قبل از تدارکات تعداد مهمان های خود را بدانید. اما اگر مهمانی خودمانی نیست از کارت دعوت استفاده کنید. در زیر نمونه ای از کارت دعوت خلاقانه برای بلک لایت پارتی آمده است و در صورتی که تعداد مهمان ها زیاد هستند می توانید با ایجاد یک رویداد در شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی به همه مهمان ها استفاده کنید،مثلا در گروه ها با ایجاد رای گیری که آیا در مهمانی پنج شنبه شب شرکت خواهید کرد؟ بله یا خیر تعدادت تقریبی مهمان های خود را بدست آورید.

10-برای راه اندازی مهمانی بلک لایت از دوستان خود کمک بگیرید. این کار هم به شما در صرفه جویی زمان و هم در ایده پردازی کمک خواهد کرد. همیشه ایده دوستان در تزیین مراسم مفید خواهد بود اما اگر نیاز به یک مهمانی حرفه ای دارید حتما از مشاوران در این زمینه کمک بگیرید.

11-برای یک مهمانی بلک لایت نیاز به تاریکی کامل دارید و برای این کار باید کلیه پنجره ها را پوشش دهید تا از ورود هرگونه نور خارجی جلوگیری کنید. کیسه های زباله پلاستیکی سیاه و سفید راه حل ارزان قیمت برای پوشش پنجره های شما هستند.

12-ابتدا به تزیین مهمانی بپردازید و بعد دکوراسیون بلک لایت خود را ایجاد کنید و در آخر نورپردازی را انجام دهید.

13-با همسایگان خود قبل از مهمانی صحبت کرده و رضایت آن ها بدست آورید و به آن ها تاریخ و زمان دقیق مهانی را بدهید تا در صورت بروز مشکل با شما تماس بگیرند و هرگونه نگرانی را از آنها بشنوید.

15-قبل از ورود مهمانان، غذا و نوشیدنی ها را آماده کنید. سعی کنید غذا و نوشیدنی های خود را تا زمانی که مهمانان اول شما می رسند، آماده کنید.

16- در شروع یک مهمانی نیاز است که مهمان ها را به هم معرفی کنید و زمانی که در صحبت کردن با یکدیگر نیاز به حضور و کمک شما نداشتند زمان پخش موسیقی است.

17- محیط بازی مانند پاسیو یا حیاط را در دسترس مهمان های خود قرار دهید تا هوای تازه به دست آورند.

18-مهمانان خود را تشویق کنید که مقدار زیادی آب بنوشند و اطمینان حاصل کنید که مهمانان شما دسترسی به آب و نوشیدنی دارند و حتما فرصتی برای استراحت برای آن ها ایجاد کنید.

ایده های خلاقانه در مهمانی بلک لایت

خوب حالا که به موارد کلی یک مهمانی اشاره کردیم می خواهیم وارد جزییات شویم و بیشتر به زیبا سازی و ایده های خلاقانه می پردازیم.

 • از پروژکتور های مناسب برای نورپردازی مراسم خود استفاده کنید،بسته به اندازه فضا پروژکتور خود را انتخاب کنید و در نور پردازی هدف محلی باشد که مهمان ها کنار هم جمع میشوند.
 • مطمين شوید که محل برگزاری مراسم کاملا تاریک باشد،اگر لازم شد با کاغذ های مشبک پنجره ها را پوشش دهید.
 • با استفاده از کاغذ های شبرنگ مکان هایی که مهمان ها اجازه ی ورود ندارند را مشخص کنید همچنین محل غذا و نوشیدنی و یا هر چیز دیگری،با این کار مکان های مورد نظر خود را با زیبا سازی علامت گزاری می کنید.
 • به مهمان ها دستبند ،عینک،کلاه بلک لایت هدیه دهید تا هم از مهمانی لذت بیشتری ببرند و هم یادبودی از این روز زیبا داشته باشند.
 • در اوج مهمانی می توانید از رنگ ها و پودر بلک لایت استفاده کنید.
 • در همه نوشیدنی های خود از نور بلک لایت استفاده کنید، از ظروف بلک لایت استفاده کنید و محل تابش نور را روی آن محل تنظیم کنید.
 • حتما غذای مهمانی خود را به صورت فینگر فود سرو کنید تا پذیرایی مهمانی ساده تر،سریع تر باشد.
 • از منگنت و استیکر های جذاب برای زیبا سازی مهمانی خود استفاده کنید.